Jak zrobić kotka z masy solnej - pomysł na ciekawą dekorację dla dziecka
Aby wykonać kształt kota z masy solnej nie trzeba wiele. Wystarczy nieco mąki i soli, by z pomocą wyobraźni tworzyć fantazyjne wzory i ciekawe figurki własnego pomysłu. Jak przykleić poszczególne elementy, by z różnych części powstał uroczy kotek?
Kot z masy solnej - wspaniała zabawa dla dziecka i rodziców
Kuchnia to prawdziwy raj dla dzieci, które chcą naśladować rodziców - mieszać, gotować i piec. Dlatego też warto zaproponować im małą zabawę w postaci prac diy. Doskonale sprawdzi się tutaj masa solna, pozwalająca na wykonanie ciekawych prac plastycznych. Takie zajęcia nie tylko wypełniają czas, ale zbliżają do siebie całą rodzinę. Kształty można wyciąć, choć ciekawym pomysłem będzie również doklejanie poszczególnych kawałków do siebie. Aby wykonać kotka, nie potrzebujecie skomplikowanych instrukcji na Youtube. Uruchomcie więc wyobraźnię i przeczytajcie nasz przepis na masę solną.
Masa solna - najłatwiejszy przepis
Aby robić masę, wystarczy tylko szklanka mąki i soli oraz nieco wody. Najpierw łączymy ze sobą wszystkie składniki, a potem wyrabiamy ciasto, by następnie wycinać z niego dowolne kształty. Zanim jednak to nastąpi, konieczne będzie uzyskanie ciasta o konsystencji plasteliny. Przyda się również farba, lakier do paznokci oraz pędzelek, by pomalować efekt końcowy, chyba że zdecydujemy się wykorzystać technikę decoupage. Wcześniej należy jednak rozwałkować ciasto.
Podobny wpis w tym temacie: Przepis na masę solną - jak zrobić i jak wysuszyć masę solną?
Jak zrobić kotka z masy solnej - szablon
Wykonanie kota nie powinno przysporzyć większego problemu. Aby go zrobić, podziel ciasto na dwie kulki, wyznaczając wcześniej jego środek. Z jednej z nich wykonaj następnie tułów. Druga kula posłuży za głowę kota. To właśnie na niej musisz "wyrzeźbić" policzki, nos, oczy, uszy oraz dokleić wąsy. W tułowiu kota należy z kolei wymodelować łapki, umieszczone z dołu po obu stronach oraz ogon, znajdujący się z tyłu tułowia. Dookoła można również zrobić np. kreseczki, imitujące futerko. Do opisywanych czynności może przydać się spinacz lub wykałaczka.
Z rozwałkowanej masy solnej można również wyciąć koło przy pomocy szklanki. W tym kole w okolicy brzegu należy wyciąć mniejsze koło. W ten sposób powstaną uszy. To lekki i prosty szablon, który może zostać wykorzystany, by wypełnić lukę pomiędzy kolejnymi zajęciami dziecka.
Powstałą figurkę warto również pomalować, by kot z masy solnej zyskał na estetyce. Doskonale sprawdzą się tutaj farby akrylowe, choć można również sięgnąć po plakatówki, flamastry, a nawet kleje brokatowe. Do masy solnej można również dodać barwniki spożywcze lub przyprawy już na etapie jej wyrabiania. Dzięki temu nasz kotek będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale również i pięknie pachniał. Dodatek w postaci słodkiej papryki sprawi, że futro zwierzaka nabierze intensywnie czerwonej barwy, zaś cynamon spowoduje, że kotek będzie miał brązowe futro, nadając mu przy okazji nieco wyjątkowego, korzennego zapachu.
Tworzenie kotków z masy solnej to doskonała rozrywka, w którą warto zaangażować całą rodzinę, niezależnie od tego czy będzie w niej 3, 4, czy nawet 5 członków, włącznie z seniorami.
Przeczytaj również artykuł: Jak przechowywać masę solną?
Bardzo mądrze napisany artykuł.