Jak wygląda montaż brodzika podpłytkowego?
Osoby, które zastanawiają się jak poprawić komfort i estetykę swojej łazienki, mogą skorzystać z wielu dostępnych na rynku innowacyjnych rozwiązań i urządzeń. Jednym z najpopularniejszych sprzętów, po który sięgają projektanci przy tworzeniu aranżacji nowoczesnych przestrzeni, są brodziki podpłytkowe w różnych rozmiarach. Można je dostosować zarówno do mniejszych, jak i większych powierzchni. W ten sposób łazienka zyskuje na funkcjonalności i eleganckim wyglądzie. Jak przebiega montaż brodzika podpłytkowego? Czy warto zająć się tym zadaniem samodzielnie? Sprawdź!
Brodzik podpłytkowy – definicja i zastosowanie
Brodziki podpłytkowe to specjalne rodzaje brodzików, które są umieszczane w posadzce, dzięki czemu tworzą spójną powierzchnię z podłogą bez żadnych wzniesień. Tym, co wyróżnia to rozwiązanie, jest jego niewidoczność, a łazienka zyskuje harmonijny, przestrzenny wygląd. Po brodziki podpłytkowe sięgają przede wszystkim osoby ceniące minimalizm i prostotę w aranżacji łazienek. Bardzo popularne jest łączenie ich z kabiną typu walk in, czyli otwartym pryszncem, pozbawionym drzwi, czasem np. z jedną szklaną ścianką. Warto dodać, że brodziki podpłytkowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak akryl czy stal nierdzewna. Najczęściej są wyposażone w odpływy liniowe, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych kratek do odprowadzania wody.
Brodziki podpłytkowe w różnych rozmiarach – jak wybrać najlepszy?
Wybór odpowiedniego rozmiaru modelu zależy od indywidualnych potrzeb, dlatego warto zwrócić uwagę na dostępne wymiary i dopasować je do przestrzeni łazienki. Wymiary łazienki, a przede wszystkim kabiny są tutaj najistotniejszym czynnikiem. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zmierzyć miejsce, w którym brodzik ma być umieszczony, aby upewnić się, że będzie pasował idealnie. Brodziki podpłytkowe są dostępne w różnych kształtach, mogą być zarówno kwadratowe, prostokątne, a nawet asymetryczne i półokrągłe.
Montaż brodzika podpłytkowego – krok po kroku
Wycięcie otworu i ogólne zabezpieczenie powierzchni to pierwszy i bardzo ważny krok, który wymaga dokładnego przygotowania miejsca dostosowanego do wybranych wymiarów. W przypadku nie remontowanej, a nowej łazienki jest o wiele prościej ze względu na to, że nie trzeba specjalnie ingerować w posadzkę. W międzyczasie konieczne będzie naszykowanie wylewki, której celem jest zapewnienie stabilności. Po wycięciu otworu warto sprawdzić, czy brodzik po umieszczeniu w otworze dopasował się idealnie, czy jednak powierzchnia wymaga poprawy. W przypadku potrzeby można dostosować otwór. Ostatecznie, po przymiarce, brodzik należy przymocować do podłoża za pomocą specjalnych klejów lub zaprawy, zachowując przy tym pełną precyzję, aby nie pojawiły się żadne nierówności. Choć proces może wydawać się łatwy, to chcąc osiągnąć jak najlepszą funkcjonalność i wygląd, warto zatrudnić specjalistę. Osoba z doświadczeniem w montażu poradzi sobie z tym zadaniem profesjonalnie i sprawnie.
Korzyści z montażu brodzika podpłytkowego
Brodziki podpłytkowe w różnych rozmiarach to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną stworzyć nowoczesną i minimalistyczną łazienkę. Wbrew pozorom korzyści z montażu brodzika podpłytkowego do kabiny prysznicowej obejmują nie tylko walory wizualne. Oczywiście dzięki spójnej posadzce uzyskuje się estetyczny i bardzo nowoczesny wystrój łazienki. Co istotniejsze – brak krawędzi ułatwia wejście i wyjście z brodzika, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Tym samym warunki stają się przyjaźniejsze zarówno dla dzieci, jak i seniorów czy osób z ograniczoną sprawnością. Brodzik podpłytkowy wyposażony w odpływ liniowy jest o wiele prostszy w utrzymaniu czystości niż tradycyjny. Liczba zakamarków i trudnych do sprzątania miejsc znacząco się zmniejsza. Można tak oszczędzić czas na porządkach, a jednocześnie cieszyć się higienicznymi warunkami bez konieczności poświęcania wolnego popołudnia na szorowanie powierzchni. Montując brodzik podpłytkowy, podniesiesz komfort wszystkich domowników.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY