Idealny koc na jesień i zimę — komfort i ozdoba

Jesień i zima to pory roku, które zachęcają do wyjęcia z szafy ulubionego koca, który ogrzeje nas w chłodne wieczory i zapewni poczucie komfortu. Koce jednak, oprócz swojej praktycznej funkcji, bardzo często stanowią ciekawe i nietuzinkowe dopełnienie pomieszczenia, szczególnie sypialni lub salonu. Ogromny wybór koców dostępnych na rynku pozwala na eksperymentowanie z najróżniejszymi wzorami i dobranie ich do indywidualnych preferencji i stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie.

Jak wybrać idealny koc?

Przy wyborze koca w pierwszej kolejności warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Włókna sztuczne (tak jak akryl, wiskoza lub poliester) i naturalne (np. len lub bawełna) różnią się między sobą zdolnością cyrkulacji powietrza i termoizolacji, trwałością, łagodnością dla skóry, grubością, a także ceną. Z tego powodu należy się zastanowić, czy szukamy tworzywa, które zapewni odpowiednie zatrzymywanie ciepła, czy może zależy nam na nieco chłodniejszej tkaninie.

Na mroźne, zimowe dni najlepszym wyborem będzie koc z mikrofibry lub wełny (najczęściej owczej), który zapewni dobre utrzymanie ciepła. Szczególną ostrożność przy zakupie koca powinni zachować alergicy, jako że niektóre tkaniny są bardziej podatne na gromadzenie pyłków, roztoczy i kurzu. Dla tych cierpiących na alergie dobrym wyborem będzie koc z tkaniny hipoalergicznej.

Koc jako stylowe dopełnienie wnętrza 

Nie da się zaprzeczyć, że dla wielu elegancki i gustowny koc to sposób na niezawodną i ponadczasową dekorację. Nic dziwnego — nie tylko sprawiają one, że pomieszczenie natychmiast staje się bardziej przytulne, ale również idealnie nadają się do przełamania kolorystyki pokoju.

Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje, wzory i kolory koców, które pozwalają puścić wodze fantazji i zupełnie odmienić ponurą lub monotonną aranżację. Wielu decyduje się na żywe i mocne kolory np. wiśniowy, granatowy lub wrzosowy, które będą świetnym akcentem kolorystycznym w białych i beżowych wnętrzach. Choć gładkie koce to wśród kupujących zdecydowany faworyt, nie należy bać się nieco odważniejszych wzorów. Motywy kwiatowe, zwierzęce, geometryczne czy abstrakcyjne pobudzą wnętrze i nadadzą mu charakteru. Stanowią również ciekawy element dekoracyjny w pokoju dziecięcym lub gabinecie.

Koce wyglądają najlepiej złożone w kosteczkę na kanapie, np. z dodatkiem ozdobnych poduszek. Równie dobrze prezentują się także swobodnie rzucone na oparcie fotela lub krzesła, co dodaje wnętrzu nieco więcej lekkości.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =