Cegła dekoracyjna na ścianie – sposób na wnętrze z charakterem

Cegiełki coraz śmielej wkraczają do naszych wnętrz. Możemy nimi wykończyć całe powierzchnie ścian lub tylko wybrane fragmenty, zyskując naturalną, a zarazem oryginalną dekorację. Daj się zainspirować – dowiedz się więcej na temat aranżacji z motywem cegły!

Cegła na ścianie – modna dekoracja każdego wnętrza

Architekci wnętrz nie boją się wprowadzać cegiełek do swoich projektów. W ten sposób skutecznie urozmaicają przestrzenie i nadają im niepowtarzalnego klimatu. Co ciekawe, przemyślane wykończenie wnętrza z cegłą w roli głównej może zakończyć się sukcesem nie tylko w przypadku aranżacji industrialnych, loftowych czy rustykalnych, ale i skandynawskich, vintage, nowoczesnych czy eklektycznych. Wszystko to za sprawą szerokiej palety kolorów i struktur, jaką oferuje współczesny rynek. Do tego dochodzi wybór wiązania, czyli wzór ułożenia cegiełek na ścianie, który ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego.

Dekoracyjne cegły na ścianie w salonie – ulokowanie

Cegła jako uniwersalny i ponadczasowy surowiec doskonale odnajduje się we współczesnych wnętrzach. Najczęściej spotykamy ją w salonie na ścianie telewizyjnej lub za kanapą, a także w strefie jadalnianej, która coraz częściej wchodzi w skład pokoju dziennego. Warto tutaj wspomnieć, że im mniejszy metraż pomieszczenia, tym mniej cegiełek dekoracyjnych powinniśmy do niego wprowadzić. Wynika to z faktu, że cegła uznawana jest za materiał wizualnie ciężki, a użycie jej w nadmiarze może skutkować przytłoczeniem wnętrza i jego optycznym zmniejszeniem.

Cegła we wnętrzu – udane zestawienia

Inwestując w cegłę dekoracyjną wewnętrzną, warto pójść o krok dalej i poszukać dla niej sąsiedztwa. W towarzystwie odpowiednich materiałów, dodatków i kolorów potrafi bowiem zaprezentować się lepiej niż jako samodzielna dekoracja. Nie trzeba daleko szukać, by się o tym przekonać. Wystarczy spojrzeć na inspiracje wnętrzarskie z jej udziałem.

Dostrzeżemy w nich oryginalne zestawienia, które wraz z cegłą tworzą: drewno, metal, szkło, beton czy kamień. Meble – w większości przypadków – charakteryzują się prostą formą, a ilość dekoracji jest ograniczona, dzięki czemu aranżacje są nieprzeładowane, wyrafinowane, a jednocześnie funkcjonalne. A co z kolorystyką ceglanego wnętrza? Wbrew pozorom cegła „dogaduje się” z wieloma kolorami, począwszy od klasycznej bieli i czerni, poprzez stonowane szarości, beże, a nawet pastele, aż po intensywne barwy, typu butelkowa zieleń czy granat.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawdź także: Ściany z cegieł w salonie – porady i inspiracje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =