5 faktów o materacach dla pary - jak się pogodzić w czasie snu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego poranne wstawanie bywa tak różne dla każdego z Was? Dlaczego jedno z Was budzi się wypoczęte, a drugie z bólem pleców? Kluczem do rozwiązania tej zagadki może być coś tak podstawowego, jak Wasz wspólny materac. Wybór odpowiedniego materaca dla pary może być czynnikiem decydującym między spokojnym snem i bezproblemową pobudką, a bólami kręgosłupa i uczuciem sztywności całego ciała po przebudzeniu. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, żeby zapewnić obu osobom dobre warunki do głębokiej regeneracji.
Dopasowanie do indywidualnych potrzeb
Wybierając materac dla pary, często stajemy przed dylematem: materac twardy 160x200 czy może coś bardziej miękkiego? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby. Jednak istnieją rozwiązania, które pozwalają pogodzić te różnice. Materace z możliwością regulacji twardości pozwalają Wam samodzielnie dobrać rodzaj podparcia do swoich potrzeb. Dzięki temu, każdy z partnerów może cieszyć się snem na materacu, który spełnia jego indywidualne preferencje.
Sprawdź wygodne materace 160x200 dostępne na sypialniaplus.pl, które pozwalają dopasować rodzaj podparcia nawet na 6 sposobów.
Dopasowanie do sylwetki
Kluczowym aspektem przy wyborze materaca jest wsparcie, jakie oferuje on Twojemu ciału. Materac 160x200, który dostosowuje się do kształtu ciała, podpierając je w naturalnych krzywiznach i podtrzymując na równej płaszczyźnie, bez uczucia zapadania się, może znacząco poprawić jakość snu i zadbać o zdrowie Twojego kręgosłupa.
Zastosowanie technologii takich jak pianka z pamięcią kształtu, czy naturalnego lateksu, przyczyni się do zmniejszenia punktów nacisku zwrotnego i zwiększy komfort snu dla obu partnerów.
Dopasowanie do stylu snu
Dla par, w których jeden z partnerów często się przewraca lub wstaje w nocy, kluczowe może być minimalizowanie przenoszenia ruchu. Materace z niezależnie pracującymi sprężynami kieszeniowymi lub multipocket doskonale sprawdzają się w tej roli, umożliwiając obu partnerom spokojny sen, bez przeszkadzania sobie nawzajem. To właśnie ta technologia pozwala na niezakłócony odpoczynek, nawet gdy jeden z partnerów prowadzi nocne życie aktywniejsze niż sowa.
Dobrze też sprawdza się w tej roli pianka termoelastyczna, nazywana też pianką leniwą. Nie tylko świetnie dopasowuje się do kształtu ciała, ale też spokojnie wraca do swojego pierwotnego kształtu i świetnie wytłumia drgania materaca. Dzięki temu osoba śpiąca obok nie podskakuje na materacu, nawet gdy gwałtownie zmienisz pozycję w czasie snu.
Dopasowanie do Waszej sypialni
Równie ważny aspekt, to odpowiedni rozmiar materaca. Zastanówcie się, czy lubicie spać blisko siebie, czy jednak przynajmniej jedno z Was potrzebuje czuć trochę wolnej przestrzeni. Według tego zdecydujcie, czy wystarczy Wam mniejszy rozmiar, czy jednak lepszy będzie szerszy model.
Zmierzcie też wymiary sypialni. Pamiętaj, że poza samym materacem warto też zostawić miejsce na stolik nocny i wolną przestrzeń wokół łóżka.
W tym artykule skupiamy się co prawda na najpopularniejszym rozmiarze, czyli 160x200, ale jeśli zależy Ci na większej przestrzeni tylko dla siebie i ilość miejsca w sypialni na to pozwala, sprawdź materace do łóżka 200x200. Zobaczysz co znaczy królewski komfort!
Dopasowanie do budżetu
Ostatnią kwestią, na którą dobrze jest zwrócić uwagę wybierając materac do spania dla dwojga, jest budżet. Na materacu nie warto oszczędzać.
Po pierwsze - tani materac z dużym prawdopodobieństwem będzie wykonany z materiałów, które szybko ulegają odkształceniu. A nie ma nic bardziej niewygodnego, niż nierówna powierzchnia snu.
Po drugie, niskiej jakości modele przenoszą drgania. Może zdarzyło Ci się kiedyś spać na materacu, który podskakuje na całej powierzchni pod wpływem nawet lekkich ruchów. Na pewno nie chcesz tego odczuwać co noc.
Badania naukowe wskazują, że dobry materac może znacząco poprawić jakość snu, co przekłada się na lepsze samopoczucie i zdrowie kręgosłupa. Warto więc wybrać produkt dobrej jakości, z kilkunastoletnią gwarancją i mieć zapewnione dobre warunki do regeneracji na długi czas.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY